برگزاری رویداد ایده شوی دانش آموزی

رویداد ایده شوی دانش آموزی در جمعه مورخ 29 دی ماه 96 با حضور 90 نفر از دانش آموزان و معلمین استان سیستان و بلوچستان در محل مجتمع فناری پارک علم و فناوری استان برگزار شد.


رویداد ایده شوی دانش آموزی، جمعه مورخ 29 دی ماه 96 با حضور 90 نفر از دانش آموزان و معلمان استان سیستان و بلوچستان در محل مجتمع فناری پارک علم و فناوری استان برگزار شد. در ابتدای رویداد، دبیر کارگروه آموزش و کارآفرینی پارک علم و فناوری به معرفی رویداد شتاب دانش ­آموزی و چگونگی روند اجرای رویداد پرداخت وعنوان کرد: زیربنای کارآفرینی و ایجاد کسب­ و­کار از سنین کودکی ایجاد می­ شود و نیاز است نظام آموزشی، دولت و خانواده­ ها، نوجوانان را در راستای این امر ترغیب و تربیت کنند. حال آنکه جامعه و دولت چنین ظرفیتی برای بکارگیری افراد و استخدامشان ندارد و بایستی آنان را به سمت کارآفرینی و خود اشتغالی با آموزش و راهنمایی سوق داد. در این راستا پارک علم و فناوری استان در نظر دارد رویداد های کارآفرینی و ایده پردازی را از سنین بالاتر به سنین نوجوانی و دانش آموزی انتقال دهد. در ادامه مدرس کارگاه افزود: رویداد دانش آموزی رویدادی است که این امکان را به افراد می­ دهد که در محیطی دوستانه به بیان ایده های نوآورانه و خلاقانه بپردازند و ضمن آشنایی با کسب و کار و مهارت ­های ایده پردازی، خود را برای بهبود آن و مبنا قرار دادن جهت راه اندازی یک کسب و کار نوپای موفق مورد نقد قرار دهند.

شایان ذکر است رویداد شتاب دانش آموزی نیمه اول بهمن ماه 96 در محل مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.